Bērnu zīmējumi top par Ziemassvētku apsveikumiem

Gaidot gada brīnumainākos un sirsnīgākos svētkus, Latvijas skolu audzēkņi 2016. mācību gada laikā tika aicināti sapņot un ļauties svētku gaidīšanas priekam, radot savu Ziemassvētku zīmējumu. Konkursa rīkotāju SI Rīgas klubs žūrija noteica labākos 12 darbus un pārvērta tos par Ziemassvētku apsveikuma kartītēm.

“Esam allaž gandarīti, kad kāds projekts ir īstenots, kad konkurss vienojis un aicinājis darboties bērnus ārpus ierastajiem skolas soliem – tā vienkāršība, prieks un patiesība, kas mājo bērnos, sniedz spēku darboties un atbalstīt Latvijas sievietes un trūcīgo ģimeņu bērnos vairot prieku par dzīvi un tās sniegtajām iespējām. Tāds ir SI Rīgas kluba viens no galvenajiem virzītājspēkiem nu jau 18. gadus,” teic kluba prezidente Ināra Sarma.

Jau rudenī sākumskolas skolēni tika aicināti ļauties gaidāmo svētku sajūtām un pirms sniega sega pārklāja zemi, uzburt savu gaidāmo svētku zīmējumu. Atsaucība bija liela, negaidītu aktivitāti izrādīja kluba ilggadējā sadraudzības skola Irlavā, kuras vecāko klašu skolēni ļāvās berzūpīgām svētku gaidīšanas priekam savos zīmējumos.

Kā norāda viena no konkursa žūrijas loceklēm un Latvijas Mākslas un dizaina augstskolas absolvente Evija Berga: “Katrs radītais darbs ir īpašs. Interesanti, ka mazāko klašu skolēni mēģinājuši savus darbus zīmēt pēc iespējas tuvāk realitātei, par paraugu ņemot gleznainas ainavas, mākslinieku radītus šedevrus, savukārt vecāko klašu skolēni, mēģinājuši ļauties fantāzijai un savos darbs ietvert svētku sajūtu, vienkāršību un sirsnību.”

SI Rīgas klubs ir Starptautiskās Soroptimistu organizācijas viens no pārstāvjiem Latvijā. Organizācijā apvienojušās tūkstošiem sieviešu visa pasaulē, lai kopīgiem spēkiem sniegtu atbalstu un uzlabotu sieviešu un bērnu dzīves apstākļus. Lai gan starptautiskā gaisotne kluba dzīvē jūtama ikdienas, kad notiek pieredzes apmaiņas braucieni, dažādas apmācības un tiek īstenoti kopīgi projekti ar sadraudzības klubu un federācijas atbalstu.

Kluba darbības laikā īstenoti neskaitāmi projekti, piemēram, atbalsts sievietēm sava biznesa uzsākšanai “Tu to vari”, kura ietvaros astoņas jaunās uzņēmējas varēja īstenot savu sapni par savas biznesa idejas realizāciju. Ik gadu SI Rīgas kluba rīkotā konkursā tiek piešķirta stipendija pēdējā kursa studentam Latvijā vai kādā no ārvalstīm, lai veiksmīgi pabeigtu savas studijas. Vismaz reizi gadā klubs organizē konkursus Latvijas skolēniem, aicinot aizdomāties par kādu būtisku tēmu, piemēram, pētīt un izzināt savas dzimtas saknes, novērtēt ūdens un svaiga gaisa būtisko nozīmi cilvēku dzīvē un pasaules nākotnē.

Lai izdevies un labiem darbiem piepildīts Jaunais gads!